Portfólio

Nižšie nájdete projekty na ktoré som hrdá doma aj v zahraničí.

Slovenské projekty

Veľká Fatra.

Cooperate, reach out, integrate services.

CRIS je projekt Európskej komisie, zameraný na výskum integrovaného poskytovania služieb pre zraniteľné skupiny s cieľom podporiť ich začlenenie na trh práce. V spolupráci so Slovenskou akadémiou vied (SAV) pre projekt pripravujem analýzu legislatívneho prostredia ako aj možných modelov vytvárania integrovaných služieb zamestnanosti pre slabé skupiny. Cieľom projektu je vytvoriť priestor na diskusiu ako zlepšiť súčasné nastavenie aktívnych politík trhu práce pre klientov so širokým spektrom potrieb.

Garancia základného príjmu pre marginalizované domácnosti (EU BIG).

EU BIG je pilotný projekt Európskej komisie s cieľom zefektívniť systém poskytovania sociálnych dávok marginalizovaným rómskym domácnostiam v Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku. Cieľom projektu nie je len dávky vyplácať ale spolu s poberateľmi pracovať na ich lepšom hospodárení s nimi. Zo strany Svetovej Banky zabezpečujem technickú asistenciu pre projekt (metodológiu monitorovanie a hodnotenie) zároveň som koordinátorom pre Slovensko.

Ako reagujú ceny na nižšiu DPH?

Som spoluautorkou analytického komentáru Národnej Banky Slovenska o dopadoch dočasného zníženia DPH na ceny potravín. Spolu s kolegami Fabom, Gertlerom a Tóthom sme na mikrodátach analyzovali ako sa zníženie DPH premietlo do spotrebiteľských cien. Z našich zistení vyplýva, že níženie DPH u lacnejších, trvácnejších a štandardizovaných tovarov sa dokáže v bežných ekonomických podmienkach preniesť do cien takmer úplne, no ceny drahších, čerstvých a akostných tovarov často reagujú len mierne alebo vôbec.

Analýza digitálnej chudoby na Slovensku.

Počas môjho pôsobenia na MIRRI som vypracovala analytický komentár zameraný na určenie cieľových skupín, ktoré zaostávajú v oblasti digitalizácie.

Medzinárodné projekty

Štyri projekty pre Britskú inovačnú agentúru.

V rámci PUBLIC pracujem na vytvorení rámca pre monitorovanie a ekonomické vyhodnotenie dopadov štyroch strategických programov Britskej inovačnej agentúry (Innovate UK). Štyri rôznorodé projekty, dokopy za viac ako 300 miliónov libier majú široký záber, od strategickej implementácie AI v sektoroch s nízkym potenciálom, až po prekonanie bariér v rámci inovačnej inklúzie. Konkrétne programy nájdete tu: BridgeAI, EDI, Longitude Prize on Dementia and Global Core Programme.

Digitalizácia územného plánovania pre Britské ministerstvo rozvoja.

Spolu s kolegami v PUBLIC hodnotíme dopad veľkej digitalizačnej reformy územného plánovania pre Britské ministerstvo rozvoja a bývania (Department for Levelling Up, Housing & Communities). Ekonomická analýza je postavená na kombinácií sofistikovaných ekonometrických metód (napr. Metóda rozdiel v rozdieloch, ang. Diff-in-Diff) a sériou kvalitatívnych rozhovorov so stakeholdermi.

Westminster v noci.